آنژیوکت خاکستری که موجب درمان سرطان معده شد

ظاهراً تزریق‌ با آنژیوکت خاکستری بدون درد هستند، اما می‌ترسم صرف فکر کردن به آن‌ها، من را به سوزن و سوزن انداخته باشد. سوال اینجاست که مواد مورد نیاز بدن را کجا تزریق کنیم زیرا به سادگی شکستن پوست و ریختن مقداری مایع در یک حفره غول پیکر نیست.

بدن ما دارای لایه هایی است. لایه بالایی پوست، لایه ای که می بینیم، به عنوان اپیدرم شناخته می شود و در زیر آن درم قرار دارد. زیر آن بافت زیر جلدی (همچنین به عنوان هیپودرم شناخته می شود) قرار دارد و بیشتر از بافت همبند چربی و شل تشکیل شده است. و در زیر این لایه، ماهیچه های خود را پیدا می کنیم. در بسیاری از این لایه ها می توان تزریق کرد و هر کدام مزایا و معایبی دارند.

اگر تا به حال آزمایش مانتو برای سل انجام داده اید، یک تزریق داخل پوستی انجام داده اید. این کارها با آنژیوکت خاکستری تقریباً موازی با پوست انجام می شود و محلول در درم، درست زیر لایه بالایی پوست تزریق می شود.

دلیل اینکه این تزریق ها نسبتاً نادر هستند این است که زمان بسیار زیادی طول می کشد تا ماده تزریق شده توسط بدن جذب شود، اما مزیت این تزریق های سطحی این است که واکنش بدن به آنها بسیار قابل مشاهده است.

آنژیوکت

این باعث می شود آنها برای تست های حساسیت مانند تست آلرژی و تست سل ایده آل باشند. اگر بدن شما به محرک تزریق شده پاسخ ایمنی نشان دهد، به عنوان یک حباب پوستی برجسته دیده می شود.

تزریق زیر جلدی یک لایه پایین تر از تزریق داخل پوست و به داخل بافت زیر جلدی انجام می شود. این لایه در بدن ما رگ های خونی زیادی ندارد، بنابراین ممکن است کمی طول بکشد تا آنچه در آنجا تزریق می شود وارد گردش خون ما شود.

اما مزیت بزرگ این نوع تزریق با آنژیوکت، به خصوص در مقایسه با موارد بعدی، این است که می توان آن را به راحتی روی خودتان انجام داد. اگر به دلیل دیابت یا یک داروی بیولوژیک تزریقی برای یک بیماری خودایمنی نیاز به تزریق انسولین دارید، مسیر زیر جلدی نسبتاً آسان است زیرا سرنگ یا قلم خود تزریق کننده را می توان به سمت ران ها یا ناحیه اطراف ناف نشانه گرفت.