از لباس برای پوشش مناسب استفاده می شود

پس از در نظر گرفتن این مؤلفه های اساسی مد، می توان دریافت که لباس فقط برای نیازهای اساسی بقا مورد نیاز نیست.

برای چیزهای بسیار بیشتر از محافظت در برابر عناصر (مثلاً قابل قبول جلوه دادن در جامعه، ایجاد ظاهر خود، اتخاذ سبک از طریق تأثیرگذاری، تناسب با گروه ها، شناسایی آنها و ایجاد روابط و غیره) مورد نیاز است.

استفاده زنان از لوازم آرایشی و لباس برای زیباتر شدن خود در طول تاریخ
فصل دوم به کارکردهای لباس و نحوه استفاده از آنها به عنوان یک ماسک زینتی می پردازد.

من به اهمیت و معنای لباس در قرن چهاردهم، قرن هجدهم و در جامعه پست مدرن می پردازم تا بفهمم مردم چگونه و چرا آنگونه که هستند لباس می پوشیدند، خواه این لباس عمدتاً برای کارکرد باشد یا برای اهداف تزئینی.

لباس
در طول تاریخ چیزهای زیادی وجود داشته است مدل لباس مجلسی حریر شیشه ای که مردم را توصیف کرده است. یکی از روش های غالب، سبک لباس بود. از طریق ترجیحات فرهنگی و مواد موجود، سازگاری و همچنین تنوع در لباس وجود دارد.

اگرچه لباس‌ها در قرون وسطی در مقایسه با لباس‌های امروزی تا حدودی ابتدایی بودند، اما لباس‌های باکیفیت تأثیری بر آزادی بیان مردم از طریق مد نداشت.

لباس پوشیدن به شیوه ای خاص می تواند درک جهان را تغییر دهد. این ایده تغییر ظاهر برای تغییر خود یک اتفاق رایج در فیلم ها و تلویزیون است:

مولان، خانم دافایر، فقط یکی از بچه ها و غیره. برای مثال، در فیلم آمدن به آمریکا، شخصیت ادی مورفی وانمود می کند که این کار را نمی کند.

ثروتمند باشید تا زنی را پیدا کنید که او را بیشتر از پولش دوست داشته باشد. در واقعیت، برعکس این به مراتب درست تر است. چند وقت یکبار گران ترین لباس هایمان را به عروسی می پوشیم، جایی که برای اولین بار با افراد زیادی ملاقات خواهیم کرد؟ بچه‌هایی هستند که ترجیح می‌دهند به خانه بروند و خانواده‌شان با ماشین کتک بخورند یا از اینکه مجبورند ناهارشان را در کیسه‌های کاغذی به جای یک کیسه‌ی بوم ببرند، خجالت می‌کشند.

یک شخص هرگز نمی خواهد با آنچه که ندارد مورد قضاوت قرار گیرد. شستشوی رادیاتور بخاری ماشین با جوهر نمک کسی که به آنچه که دارد افتخار می کند، ممکن است تمایل بیشتری به باور آنچه مادام مرل انجام می دهد داشته باشد.

اما کسی، احتمالاً از طبقه پایین تر، که چیز زیادی برای افتخار کردن ندارد، ترجیح می دهد بر اساس شخصیت خود قضاوت شود، مانند ایزابل

به طور کلی، لباس به عنوان آینه رفتار فرد عمل می کند. آموزش بستن روسری لاکچری لباس خوب تمیز و اتو شده تصویر تمیزی از یک فرد را نشان می دهد. لباس‌ها رفتار را تغییر می‌دهند و باعث می‌شوند مانند آنچه می‌پوشیم رفتار کنیم.

لباس‌های گران‌قیمت حس یک مرد پولدار را به ما می‌دهد و باعث می‌شود احساس کنیم یک فرد حرفه‌ای هستیم. وقتی افراد لباس گران قیمتی می پوشند، رفتار بسیار شیک و زیبایی دارند و در آن لباس ها احساس ثروتمندی می کنند که نگرش و نحوه صحبت آنها را تغییر می دهد.

لباس‌ها بر روی افراد دیگر تأثیر می‌گذارند. یک لیتر چند لیوان است اگر فردی لباس‌های کهنه، کثیف و فرسوده بپوشد، احساس منفی می‌کند، از طرف دیگر پوشیدن لباس‌های تمیز، اتوکشیده و خوب، به‌ویژه در مصاحبه‌های شغلی، تصور مثبتی از آن فرد دارد.

 • منابع:
  1. Essay About Wearing Clothes
 • تبلیغات: 
  1. برنامه موقت ایالات متحده برای روپوش
  2. محافظ روبالشی هتل پیشرفته
  3. فردی که با فروش کلیه خود توانست پولدار شود!
  4. پکیج و رادیاتورهای ترکیبی الکتریکی EHC

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.