استفاده از مویز امسال در صنایع غذایی افغانستان ممنوع اعلام شد

مصرف مویز امسال انگور خشک بچه می تواند برای سلامت نوزاد بسیار مفید باشد. با این حال، به دلیل کوچک بودن، همیشه خطر خفگی نوزاد در آنها وجود دارد. گنجاندن مویز در رژیم غذایی کودک به روش های دیگر می تواند به خوبی کار کند. با کمی احتیاط، دادن این غذا به نوزادان نه تنها بی خطر است، بلکه برای رشد آنها نیز مفید است.

احتمال اثرات نامطلوب بر سلامت نوزاد پس از خوردن مویز کم است. با این حال، همیشه باید مراقب آلرژی و خطر خفگی مویز باشید. مویز بافت چسبناک و جویدنی دارد. مانند آب نبات، آنها تمایل دارند به لثه و دندان بچسبند و می توانند منجر به تجمع باکتری و مشکلات دندانی شوند.

برای جلوگیری از چسبیدن آن ها به لثه های کودک، می توانید مویز را به همراه سایر مواد غذایی جویده، بلعیده یا قورت دهید. همچنین باید سعی کنید از دادن مویز قبل از خواب خودداری کنید، زیرا ممکن است کودک بلافاصله بعد از خواب بخوابد و تکه‌هایی از مویز به دندان‌ها بچسبد.

مویز

سطح انرژی بالای مویز برای رشد کودک شما ضروری است. آنها می توانند برای رشد ذهنی و جسمی کودک شما بسیار ارزشمند باشند، زیرا دارای مواد معدنی مانند فسفر، کلسیم و پتاسیم هستند.

ثابت شده است که خوردن مویز با تغذیه مغز به بهبود حافظه کمک می کند. فیلم فیبر بالای مویز یک ملین عالی است و به هضم خوب کمک می کند. مویز همچنین به حفظ تعادل اسید و قلیایی در بدن نوزاد کمک می کند.

مطمئناً برای هم تعجب می کند که از زمانی و چگونه می توانید غذای خوشمزه و مقوی را به کودک بدهید. برای دانستن بیشتر به خواندن ادامه دهید.

یک سوال رایج در بین مادران این است: از چه سنی نوزاد می مویز بخورند؟ نوزادان می توانند از 8 ماهگی، زمانی که قادر به جویدن غذا هستند، خوردن مویز رعا ش. علاوه بر این، نوزاد باید به تنهایی و اجسام کوچک را بین شست و سبابه خود دارد.

مویز را می توان به صورت آب میوه، فرنی یا پوره داده شود. بعداً می توان به آنها قطعات کوچک برش داد. علاوه بر این، باید مطمئن شوید که کودک زیر نظر همیشه یک بزرگسال مویز می خورد . حتی برای اینکه می توانم بجوند، بهتر است آنها را یک مویز داده یا به آنها غذا بدهند تا خطر خفگی جلوگیری شود .