استفاده شوید خشک 1401 در پمپ بنزین های کرج

شوید گیاهی معطر بومی نواحی مدیترانه شرقی است برگها بسیار ریز، تقریباً پر مانند، به رنگ سبز تیره و دارای طعمی قوی، تازه و شبیه بادیان است که یادآور جعفری است.

شوید برای چه استفاده می شود؟

در آشپزخانه هم از برگ های آن استفاده می شود و هم از دانه های آن و هم از میوه های آن در اروپا، شوید اغلب در خورش ماهی و صدف استفاده می شود.

لازم به ذکر است شوید خشک 1401 گیاهی است که به طور گسترده در آشپزی اسکاندیناوی استفاده می شود این یک عنصر کلیدی در ماهی سالمون ترشی است و همچنین در کنسرو شاه ماهی و به عنوان چاشنی در کنسرو خیار استفاده می شود.


از برگ های تازه آن در سالاد، غذاهای ماهی و در سس ها برای همراهی ماهی استفاده می شود در مارینادها، به عنوان نگهدارنده برای کلم تخمیر شده و غوره های کوچک استفاده می شود.
دانه ها عمدتاً برای طعم دادن به سرکه قرقره استفاده می شوند و همچنین می توانند به کیک، نان، ماهی و غذاهای برنج اضافه شوند.
اگر شوید تازه ندارید، می توانید از شوید خشک استفاده کنید، اما در نظر داشته باشید که طعم آن قوی تر می شود و بنابراین باید نصف مقدار شوید تازه (یا حتی کمتر) بریزید.

علاوه بر این، این را نیز باید در نظر گرفت که طعم شوید خشک متفاوت است (لمس طراوت شوید تازه را از دست می دهد) به همین دلیل ارزش آن را دارد که به دنبال شوید تازه باشید.