با خاک پوششی قارچ ملارد رشد گیاهان را افزایش دهید

برای اینکه بتوانید از فراوانی محصولات و کیفیت بالای آنها لذت ببرید، یکسری فرآیندهای لازم وجود دارد که باید از قبل انجام شود تا بتوان برداشت موفقی داشت.

استفاده از تناوب زراعی، اعمال اقدامات مناسب برای جلوگیری از حشرات مضر، علف های هرز یا بیماری های گیاهی و کوددهی از جمله درمان های رایجی هستند که هدف آنها بهبود کیفیت محصولات است در این مقاله به کوددهی و عملکردهای آن و انواع کودهای محبوب می پردازیم.

این در درجه اول یک تیمار کشاورزی است که از کودهای مناسب برای بهبود کیفیت خاک استفاده می کند و در نتیجه به افزایش عملکرد و کیفیت آنها کمک می کند همراه با کودها، مواد لازم برای رشد مناسب گیاهان به زمین تحویل داده می شود.

علاوه بر این، آنها ساختار خاک پوششی قارچ ملارد را بهبود می بخشند و از حضور میکرو فلورا که مسئول تجزیه بقایای پس از برداشت محصولات در طول برداشت است، حمایت می کنند.

کوددهی همچنین از فرآیندهای فرسایش و شسته شدن مواد با ارزش به قسمت های زیرین بستر در هنگام بارندگی شدید جلوگیری می کند این فرآیند تأثیر مثبتی بر PH خاک دارد.

به طور خلاصه، کوددهی باعث بهبود خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی زمین های کشاورزی می شود بنابراین لازم است زمین محصولات فراوان و با ارزش تولید کند.

انواع لقاح

چندین تکنیک برای پخش کود وجود دارد که بستگی به مرحله توسعه محصول دارد. در میان آنها برجسته است:

  1. کوددهی قبل از کاشت – همانطور که از نام آن پیداست، مواد مناسب قبل از کاشت غلات وارد خاک می شود در ارتباط با این، تکنیک های کشاورزی رایج، مانند شخم زدن یا خار کردن، است که خاک را برای کاشت آماده می کند به لطف آنها، خاک سست می شود، که باعث می شود کود و سپس دانه ها به قسمت های عمیق تر خاک در حدود 10-15 سانتی متر از سطح آن نفوذ کنند هنگام استفاده از کودهای قبل از کاشت، باید به شدت از مقادیر مشخص شده کودهای فردی پیروی کنید که به نوع محصول و محتوای فعلی مواد معدنی در خاک بستگی دارد.
  2. لقاح کاشت – همزمان با کاشت بذر انجام می شود.
  3. لقاح با پانسمان بالا – این نوعی لقاح است که در طول فصل رشد انجام می شود معمولاً از کود مایع (طبیعی یا معدنی) استفاده می‌شود که روی جوانه‌ها یا برگ‌های گیاه جوان پاشیده می‌شود (اصطلاحاً کوددهی برگی ) لازم به یادآوری است که در این نوع کوددهی، کود باید با آب رقیق شود تا غلظت بیش از حد آن به شاخه های ظریف و جوان آسیب نرساند ارزش استفاده از تقویت کننده های مایع کار را دارد که به طور قابل توجهی کارایی لقاح برگی را بهبود می بخشد.
  4. لقاح درون بذری – زمانی استفاده می شود که گوش ها قبلا دانه دارند کودهای بذری گیاه را در طول رشد شدید آن تقویت کرده و از ریشه زایی آن حمایت می کند.