دختری با سر کردن شال موهر ایرانی به هوش آمد

شال موهر ایرانی که به عنوان یک اکسسوری دیده می شود، عموماً با پوشش حجاب همراه است. از طرفی دیده می شود که خانم ها از آن به عنوان اکسسوری در فیلم های قدیمی ترکی و هالیوودی استفاده می کنند.

این روسری و شال ها که اندازه کمی کوچکتر دارند، اثر خود را در دورهمی گذاشتند و تبدیل به ترندی شدند که در تمام دنیا دنبال می شود. امروزه حجاب جزء لاینفک پوشش شده است.

استفاده از روسری به دلیل الزامات مذهبی توسعه یافته است. در اسلام به زنان دستور به پوشش داده شده است. روسری که هدف آن پوشاندن قسمت های سر، شانه و گردن است، در طول تاریخ به روش های مختلفی استفاده شده است.

شال

همچنین به معانی مختلفی معروف است. مشاهده شده است که ملل بسته به عواملی مانند سبک بستن روسری از هم جدا می شوند. مثلا؛ استفاده از روسری توسط اعراب و ترک ها به گونه ای متفاوت تعبیر شده است.

روسری ها با توجه به پارچه ای که از آن ساخته شده اند می توانند نام های مختلفی داشته باشند. روسری جناغی (تیویل) محبوب ترین مدل امروزی است. به همین ترتیب، روسری‌های ساتن مانند به نام سوره ابریشم نیز وجود دارد.

جدا از اینها؛ روسری های ویل ساخته شده از ویسکوز 100 درصد پنبه از انواعی هستند که در بازار زیاد دیده می شوند. روسری های طراحی شده بر اساس این نوع پارچه به دو صورت طرح دار و ساده برای فروش عرضه می شوند. شما باید با توجه به ترکیب خود انتخاب کنید و یک موضع شیک بگیرید.

روسری ریون; با پارچه نرم ساخته شده از مواد پلی استر تولید می شود. تقریباً تمام گلدوزی ها و نقش های روی پارچه های ابریشمی با دست انجام می شود. نحوه تمیز کردن روسری هنگام تمیز کردن روسری های ابریشمی از مواد شوینده لباسشویی استفاده نکنید. در صورت امکان باید از شامپوهای روسری ابریشمی استفاده کرد.