سارق پیاز سرخ شده عسلی در مرز ایران و عراق دستگیر شد

پیاز سرخ شده عسلی حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیباتی است که با التهاب مبارزه می کند، تری گلیسیرید را کاهش می دهد و سطح کلسترول را کاهش می دهد و همه اینها ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهند.

خواص ضد التهابی قوی آنها همچنین ممکن است به کاهش فشار خون بالا و محافظت در برابر لخته شدن خون کمک کند.

کوئرستین یک آنتی اکسیدان فلاونوئیدی است که در پیاز بسیار متمرکز است. از آنجایی که یک ضد التهاب قوی است، ممکن است به کاهش عوامل خطر بیماری قلبی، مانند فشار خون بالا کمک کند.

یک مطالعه بر روی 70 نفر با اضافه وزن و فشار خون بالا نشان داد که دوز 162 میلی گرم در روز عصاره پیاز غنی از کورستین به طور قابل توجهی فشار خون سیستولیک را به میزان 3-6 میلی متر جیوه (mmHg) در مقایسه با دارونما کاهش می دهد.

پیاز همچنین سطح کلسترول را کاهش می دهد.

پیاز

یک مطالعه در سال 2014 روی 54 زن مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) نشان داد که مصرف مقادیر زیادی پیاز قرمز خام (80 تا 120 گرم در روز) به مدت 8 هفته باعث کاهش کلسترول کل و LDL (بد) در مقایسه با گروه کنترل شد.

علاوه بر این، شواهد حاصل از مطالعات حیوانی نشان می‌دهد که مصرف پیاز ممکن است عوامل خطر بیماری قلبی از جمله التهاب، سطوح بالای تری گلیسیرید و تشکیل لخته خون را کاهش دهد.

تحقیقات نشان می دهد که خوردن پیاز ممکن است به کاهش عوامل خطر بیماری قلبی مانند فشار خون بالا، افزایش سطح تری گلیسیرید و التهاب کمک کند.

سرشار از آنتی اکسیدان است
آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که اکسیداسیون را مهار می کنند، فرآیندی که منجر به آسیب سلولی می شود و به بیماری هایی مانند سرطان، دیابت و بیماری قلبی کمک می کند.

رژیم غذایی سرشار از سبزیجات آلیوم مانند پیاز ممکن است اثر محافظتی در برابر برخی سرطان ها داشته باشد.

کمک به کنترل قند خون
خوردن پیاز ممکن است به کنترل قند خون کمک کند، که به ویژه برای افراد مبتلا به دیابت یا پیش دیابت بسیار مهم است.

یک مطالعه قدیمی روی 42 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که خوردن 3.5 اونس (اونس) یا 100 گرم پیاز قرمز خام به طور قابل توجهی سطح قند خون ناشتا را پس از 4 ساعت کاهش داد .

علاوه بر این، چندین مطالعه حیوانی نشان داده است که مصرف پیاز ممکن است برای کنترل قند خون مفید باشد.

یک مطالعه نشان داد که موش‌های مبتلا به دیابت که با غذای حاوی 5 درصد پودر پیاز خشک به مدت 8 هفته تغذیه شدند، سطح قند خون ناشتا را کاهش دادند و سطح تری گلیسیرید و کلسترول پایین‌تری نسبت به گروه کنترل داشتند.

ترکیبات خاصی که در پیاز یافت می شوند، مانند ترکیبات کوئرستین و گوگرد نیز دارای اثرات ضد دیابتی هستند.

به عنوان مثال، نشان داده شده است که کورستین با سلول های روده کوچک، پانکراس، ماهیچه های اسکلتی، بافت چربی و کبد برای کنترل تنظیم قند خون کل بدن تعامل دارد.