سیم افشان یک و نیم در بندر عباس بسیار مورد استفاده قرار می گیرد!

سیم های کابل برای ما بسیار مهم شده اند و بدون آنها در نهایت برق نداریم از این سیم ها برای انتقال جریان الکتریکی به منازل، ادارات، صنایع و غیره استفاده می شود… مهمترین کاربرد تاکنون این سیم های کابلی است.

این سیم برق دو رشته سفید در خانه‌ها، ساختمان‌ها و غیره نصب می‌شوند و در زیر زمین به همه جا و هر جایی که جمعیت انسانی وجود دارد و به برق نیاز است برده می‌شوند ممکن است در نهایت یک خط انتقال یا کابل های برق را ببینید که در کنار جاده به سمت یک روستا یا منطقه دور حرکت می کنند.

این کابل ها به عنوان کابل های برق یا کابل های ولتاژ بالا شناخته می شوند این سیم‌های بزرگ درست مانند یک قیطان تولید می‌شوند، اما فقط پس از بافته شدن چندین سیم مختلف کوچکتر. بعداً برای چسباندن آنها به یکدیگر از بند کابل استفاده می شود.
در بازار می توانید انواع کابل های برق مانند شیلددار، پیچ خورده، تک، چند هسته ای، کواکسیال، فلزی و غیر فلزی را در بازار بیابید… این کابل ها را می توان به چهار نوع اصلی تقسیم کرد:

1. چند هادی

2. فیبر نوری

3. جفت پیچ خورده

4. کابل کواکسیال

کابل کواکسیال دارای دو هادی با سیگنال های مختلف است در حالی که سیم کابل حاوی تعدادی هادی عایق شده به نام چند هادی شناخته می شود. سیم فیبر نوری برای بسیاری از موارد از جمله انتقال داده، شبکه و غیره استفاده می شود در حالی که کابل جفت پیچ خورده برای حمل سیگنال طراحی شده است.

کابل‌های فیبر نوری به دلیل قابلیت و کیفیت انتقال داده و سرعت بسیار شناخته شده هستند. ثابت شده است که در بین همه کابل ها، این کابل کمترین تلفات داده را دارد و نسبت به هیچ کدام سرعتی دارد. بنابراین کیفیت فیبر نوری آن را به ابزار مهمی برای استفاده در زمینه های پزشکی در ابزارهای تصویربرداری و راهنماهای نور تبدیل می کند. به طور گسترده توسط پزشکان ترجیح داده می شود.

یکی دیگر از و شناخته شده ترین کاربردهای این کابل ها در حوزه فناوری اطلاعات است. در شبکه، انتقال داده های اینترنتی و غیره استفاده می شود.

می‌توانید در مورد کابل‌ها و کاربردهای آن‌ها در اینترنت جستجو کنید و ببینید کدام یک با نیازها و خواسته‌های خاص شما مطابقت دارد. راهنمای کسب و کار انگلستان مطمئناً می تواند در مورد تولیدکنندگان کابل برق و همچنین نحوه خرید آنلاین آنها به شما کمک کند.