عینک آفتابی در انواع رنگبندی

روز ملی عینک آفتابی شیک شورای چشم انداز بود روز آگاهی سال گذشته موفقیت بزرگی بود و بیش از یک میلیارد بازدید از رسانه‌های اجتماعی و پخش را به همراه داشت، در توییتر به‌شدت ترند شد و مکالمات مربوط به محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش و سلامت چشم را تحریک کرد.

روز امسال، قرار گرفتن در یک پنجشنبه به خصوص آفتابی در بریتانیا، نیز سر و صدای زیادی به پا کرد. ابتکاری که توسط برند عینک‌های کودکان Monkey Monkey راه‌اندازی شد.

این سوال را مطرح کرد که آیا لباس‌های فرم مدرسه باید حاوی عینک آفتابی باشد تا از چشم‌های کودکان در برابر خطرات اشعه ماوراء بنفش محافظت کند.

میمون میمون مطالعه ای را در مورد درک والدین از خطرات ناشی از اشعه ماوراء بنفش و دیدگاه آنها در مورد مکان محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش در مدارس سفارش داد.

مطالعه بزرگی که روی 1000 والدین با کودکان 4 تا 12 ساله انجام شد، نشان داد که بیش از نیمی از آنها، یعنی 54 درصد، مایلند عینک آفتابی اسپورت به بخشی رسمی از لباس مدرسه تبدیل شود.

به طرز تکان دهنده ای، 17 درصد ادعا کردند که در بریتانیا به اندازه کافی آفتاب وجود ندارد که عینک آفتابی را تضمین کند، در حالی که تقریباً یک چهارم گفتند مدرسه فرزندشان اجازه استفاده از عینک آفتابی را نمی دهد و 40 درصد نیز مطمئن نیستند.

یکی از سخنگویان میمون میمون گفت: والدین به طور مداوم به ما می گویند که فرزندانشان بیشتر از مدرسه در تعطیلات یا فعالیت های تفریحی از عینک آفتابی استفاده می کنند.

ما فقط می‌خواهیم والدین بدانند که عینک آفتابی پلیس مردانه ظهر و بعدازظهر می‌تواند در زمین بازی مدرسه، زمین ورزشی مدرسه، یا در مسیر پیاده‌روی از مدرسه به خانه به همان اندازه قوی باشد، همانطور که در ساحل است.

مدتهاست که درک شده است که طبق سازمان جهانی بهداشت 80 درصد از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش در طول عمر فرد قبل از سن 18 سالگی دریافت می شود و «کودکان نیاز به محافظت ویژه دارند، زیرا در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

علاوه بر این، از آنجایی که چشمان آنها هنوز به طور کامل رشد نکرده است، کودکان محافظت طبیعی کمتری در برابر اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش دارند.

مردمک چشم آنها بزرگتر است و نور UV بیشتری وارد می کند، و لنز کریستالی آنها شفاف تر است و کارایی کمتری در فیلتر کردن UV دارد.

با این وجود، قوانین یکسان در بریتانیا توسط هیئت حاکمه مدارس منفرد تعیین می‌شود و هیچ سیاست عمومی ملی وجود ندارد.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت که این به مدیران مدارس بستگی دارد که در مورد لباس مدرسه و عینک آفتابی ریبن تصمیم بگیرند، زیرا آنها در بهترین موقعیت هستند تا اطمینان حاصل کنند که این سیاست ها نیازهای دانش آموزان خود را برآورده می کند.

مانعی برای هر دانش آموزی است که در مدرسه مورد نظر خود شرکت می کند یا برای آن اقدام می کند.

 • منابع:
  1. ?Should sunglasses be part of school uniform
 • تبلیغات: 
  1. مشاهده پرنده های عجیب بر روی کره ماه!
  2. فردی که توانست با روغن موتور اینترنت را شارژ کند
  3. پیر زنی که راز جوانی پوستش را فاش کرد
  4. استفاده از گوگرد باعث نبینا شدن شخصی در تهران شد!!!