7 خاصیت شوید خشک مرغوب که باید بدانید

شوید، anethum graveolens، گیاهی بسیار معطر با طعمی شیرین، تازه و شبیه بادیان است از برگ ها، گل ها و دانه های شوید استفاده می شود و یک ماده ضروری در آشپزخانه کشورهای شمال اروپا و کشورهای بالتیک است که از آن برای تهیه ترشی و غذاهای ماهی، سالاد، سس و … استفاده می شود.

شوید طعم بی نظیری را به همه آماده ها می دهد و برای استفاده از آن اگر بخواهیم آن را در خورش ها بگنجانیم، ترجیحاً آن را در پایان پخت اضافه کنیم.

در میان خواص و فواید آن، فواید گوارشی آن برجسته است، به همین دلیل است که WHO مصرف آن را به عنوان یک پانسمان سالم و مغذی توصیه می کند.

شوید اگرچه کمتر از سایر گیاهان معطر شناخته شده است، اما شوید خشک مرغوب گیاهی است که می توان از آن در آشپزخانه برای چاشنی غذاهای خود استفاده کرد، اما فواید و کاربردهای دارویی نیز دارد.

این سبزی دارای طعمی شبیه بادیان رومی با کمی لیمو است و می تواند به ما در درمان بیماری ها و بیماری های مختلف کمک کند در این مقاله OneHowTo به توضیح خواص شوید می پردازیم.

شوید چه خواصی دارد
امتیاز: 4.9 (1439 رای) 17 نظر
توسط فرشتگان به روز رسانی: 20 ژانویه 2017
شوید چه خواصی دارد
شوید اگرچه کمتر از سایر گیاهان معطر شناخته شده است، اما شوید گیاهی است که می توان از آن در آشپزخانه برای چاشنی غذاهای خود استفاده کرد، اما فواید و کاربردهای دارویی نیز دارد.

این سبزی دارای طعمی شبیه بادیان رومی با کمی لیمو است و می تواند به ما در درمان بیماری ها و بیماری های مختلف کمک کند در این مقاله OneHowTo به توضیح خواص شوید می پردازیم.

همچنین ممکن است برای شما جالب باشد: خواص سیترونلا چیست؟

مراحلی که باید دنبال کرد:
شوید مانند بسیاری از گیاهان دارویی دیگر هضم غذا را آسان می کند و به دفع نفخ و گاز روده کمک می کند، یعنی خاصیت ضد نفخ دارد به همین دلیل توصیه می شود برای بهبود مشکلات گوارشی، دم کرده شوید آب پز تازه مصرف شود.

به همین ترتیب، شوید به عنوان یک ادرارآور طبیعی نیز استفاده می شود و در نتیجه سموم اضافی را از بدن ما دفع می کند در صورتی که مشکل احتباس مایعات دارید، توصیه می کنیم با مقاله ما در مورد بهترین دمنوش ها برای احتباس مایعات مشورت کنید.

یکی دیگر از خواص این گیاه خاصیت ضد بواسیر بودن آن است، بنابراین مصرف دم کرده شوید به تسکین درد کمک می کند و سعی کنید بواسیر را با درمان های خانگی درمان کنید.

از طرفی با شوید نیز می توان درد قاعدگی را تسکین داد و همچنین به لطف این گیاه معطر می توان تولید شیر مادر را تحریک کرد، البته نظارت پزشک ضروری خواهد بود.

شوید تازه منبع عالی ویتامین C است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و در نتیجه از عفونت هایی مانند سرماخوردگی و سرماخوردگی جلوگیری می کند.

با وجود تمام مزایای این گیاه، دانستن این نکته نیز ضروری است که برخی موارد منع مصرف شوید برای شوید وجود دارد، بنابراین مصرف شوید برای کودکان، زنان باردار و افرادی که از ورم معده رنج می برند توصیه نمی شود همانطور که اشاره کردیم خانم هایی که شیر می دهند ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنند.